blog.odszukani

Ciekawe tematy to tylko tutaj!

W oczekiwaniu na narodziny dziecka – kup rożek

kołdra dla dziecka

Narodziny dziecka to wyjątkowe chwilę w życiu rodziców, wspomnienia które zostają w pamięci na całe życie. Niemowlę w pierwszych dniach swojego życia potrzebuje ciągłej opieki, dlatego o wszystkie niezbędne akcesoria potrzebne do pielęgnowania naszego maleństwa musimy zadbać jeszcze przed porodem.

Popularnie nazywana „Wyprawka” dla dziecka musi zawierać takie rzeczy, jak: pampersy, nawilżające chusteczki, wanienka do kąpieli, pierwsze kąpiele powinny odbywać się przy asyście osoby doświadczonej, która zobrazuje nam jak powinna przebiegać kąpiel naszej kruszynki. Niezbędny jest także rożek dla niemowląt , pomaga on przenosić dziecko po domu w sposób bezpieczny, gwarantujący jego stabilność. „Wyprawka” musi również zawierać nosidełko, w którym przewozimy noworodka ze szpitala do domu, wózek niezbędny do spacerowania po świeżym powietrzu.

W domu musi znajdować się także łóżeczko, najlepiej gdy jest ono ustawione jak najbliżej łóżka rodziców, pozwala to na szybką reakcję w razie płaczu dziecka. Maleństwo musi czuć naszą bliskość, w pierwszych dniach swojego życia ma bardzo słaby wzrok, dostrzega tylko rysy twarzy w odległości do trzydziestu centymetrów, dlatego reaguje płaczem, gdy czuje się niepewnie. W sytuacji, gdy przyszli rodzice oczekują narodzin pierwszego dziecka warto zapisać się do szkoły rodzenia, w której krok po kroku zapoznają się jak należycie zajmować się noworodkiem. W szkole rodzenia przyszłe mamy nauczą się także specjalnych ćwiczeń, które ułatwią i usprawnią poród.