blog.odszukani

Ciekawe tematy to tylko tutaj!

Rożek dla niemowląt czy to konieczność?

rożek dla niemowląt

Idealnym rozwiązaniem w pierwszych dniach życia dziecka jest rożek dla niemowląt. Dzieci, po przyjściu na świat, bardzo lubią ciepło i dokładne otulenie. Dziecku, któremu przez dziewięć miesięcy życia płodowego, było cieplutko (miało temperaturę 36, 6 stopni C) teraz też czuje się lepiej w cieple. Do tego rożek dla niemowląt daje dziecku poczucie bezpieczeństwa. Maleństwa ciasno zawinięte czują się tak jak w brzuchu mamy.

Pierwsze dni po porodzie są bardzo trudne zarówno dla mamy jak i dla dziecka. Oboje znajdują się w nowej dla siebie sytuacji. Myślę, że trzeba korzystać z każdej możliwości ułatwienia sobie tych pierwszych dni. Ważne jest na jaki rożek dla niemowląt się zdecydujemy. Najważniejsza jest jego twardość, czyli wypełnienie, które ma w środku. Rożki mogą być zupełnie miękkie, wypełnione pianką lub wkładem kokosowym. Najsztywniejsze są rożki o wkładzie kokosowym. Trzeba jednak uważać, by nie kupić rożka za twardego, gdyż po prostu nie będziemy w stanie zawinąć dziecka. Te pierwsze momenty, gdy dziecko jest z nami czujemy się bardzo niepewnie.

Boimy się, że upuścimy dziecko. Rożek dla niemowląt z wypełnieniem jest wygodniejszy w użyciu. Dziecko nie jest takie wiotkie, a rodzicowi łatwiej jest je utrzymać. Czujemy, że dziecko jest stabilniejsze, a przez to my czujemy się spokojniejsi. Rożek dla niemowląt bez wypełnienia jest dobry w późniejszym momencie, gdy rodzić czuje się już swobodnie w opiece nad niemowlakiem. Wtedy usztywnienie nie ma takiego znaczenia. Rodzic i tak już jest w stanie bez problemu balansować dzieckiem.